TAM YÜZ GAZ MASKESİ


Genel Özellikler

Dräger X-plore® 6300 kullanım rahatlığı ya da kaliteden vazgeçmek
istemeyen  ancak  uygun  fiyatlı bir ürün  arayan  müşteriler  için
geliştirilmiş,  düşük  maliyetli olmasına  karşın  etkili  bir tam  yüz
maskesidir. Bu maske  onlarca  yıl dünya genelinde  kullanılarak
kendini ispat etmiş olan Panorama Nova Standard maskenin yerini
almış, yeni bir tasarım ve tümleşik barkoda sahip, canlı renklerle
görünümü geliştirilmiş bir maskedir.

Dräger  X‐plore® 6300 sektördeki profesyonellerin kullanımı için tasarlanmıştır ve güvenilirlik, yüze tam oturma, rahatlık isteklerini en yüksek oranda karşılar. Dräger’ın sunduğu geniş bir  solunum  filtresi  yelpazesi  ile birlikte  kullanılan  maske,  çok değişik uygulamalar  için uygun  olduğunu kanıtlamıştır. Farklı kullanım ihtiyaçlarını karşılayabilecek bu maske, Dräger X‐ plore® Rd40 filtreleri ile ya da Dräger tarafından üretilen hava temizleme solunum cihazları ile (örneğin X‐ plore® 7300 ya da 7500) birlikte kullanılabilir.

Sağlam ve hipoalerjik EPDM’den üretilmiş olan maske gövdesi, her şekildeki yüz yapısına güvenli ve rahat bir şekilde oturabilmesi için üç aşamalı sızdırmazlık sağlayan çift katmanlı sızdırmaz yapıya sahiptir.  Maske “herkes  için kullanılabilecek   tek  bir  ölçü” de gelmektedir, dolayısıyla lojistik ve depolama işlemlerini kolaylaştırmaktadır.
 
Beş noktadan kafaya oturan kafa kayışları maskenin kolayca ve hızlıca giyilmesini sağlamakla kalmaz aynı zamanda yeteri kadar uzun ve geniş olmaları sayesinde hiçbir noktada basınç yapmayarak maskeyi kullanan kişinin rahat etmesini de sağlar.

Maskenin   çizilmez  ve  şekli bozulmaz özellikte  olan  180o  geniş açılı PMMA Pleksiglas visörü geniş bir görüş alanı sunar.   Sağlam   olan   çerçevesi çok hafif plastikten üretilmiştir ve akıllı havalandırma sistemi sayesinde vizörde buğulanma oluşması engellenir.

Maskenin iç tarafındaki barkod stokların kontrol edilmesi ve bakım işlemlerinin yürütülmesini kolaylaştırmaktadır. Maske valflerinin bakımı özel alete ihtiyaç duyulmadan yapılabilir. Yüksek kaliteli malzemesi ve özenli işçilik, maskenin uzun ömürlü dolayısıyla oldukça düşük maliyetli olmasını sağlar.